KELIŲ STATYBOS IR PRIEŽIŪROS DARBUOTOJAS

  • Titulinis
  • KELIŲ STATYBOS IR PRIEŽIŪROS DARBUOTOJAS

Priimami mokiniai, baigę vidurinę mokyklą.

Mokymosi trukmė – 1,5 metai.

Baigę mokyklą gauna kelių statybos ir priežiūros darbuotojo diplomą.

Mokiniai mokosi:

Specialybės dalykų (teorija ir praktika).

Valstybinis kodas 330058250
Kodas pagal ISCED 4540732
Lygmuo ir/ar tipas Pagrindinis profesinis mokymas
Minimalus išsilavinimas Pagrindinis
Mokymosi trukmė ir forma 1,5  m., dieninė
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis nesuteikiamas
Suteikiama profesinė kvalifikacija
(aprašas pateiktas puslapio apačioje)
Kelių statybos ir priežiūros darbuotojo
Priėmimo metai, mokymosi forma, priimamų mokytis skaičius 2016, dieninė, 25
Švietimo sritis Architektūra ir statyba

Anotacija arba apibūdinimas

Mokomasi bendrųjų (lietuvių kalbos kultūros ir specialybės kalbos, informacinių technologijų, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos, ekonomikos ir verslo pagrindų) ir specialybės (braižybos pagrindų, geodezijos pagrindų, kelių statybos darbų technologijos, kelių priežiūros ir remonto darbų technologijos, kelių statybos medžiagų, traktorių ir automobilių sandaros, kelių statybos ir remonto mašinų įrengimų sandaros, eksploatavimo, techninės priežiūros bei remonto, darbo teisės, darbuotojų saugos ir sveikatos, kelių ir saugaus eismo taisyklių) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios ir baigiamoji praktika atliekama mokyklos dirbtuvėse, kelių statybos ir priežiūros įmonėse.

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS

Kelių statybos ir priežiūros darbuotojas atlieka kelių statybos darbams reikalingus parengiamuosius matavimus, grunto kasimo, kelio sankasos ir kelio juostos paruošimo darbus, paruošia kelio pagrindą, kloja įvairias kelio dangas iš žvyro, alsfaltbetonio, betono ir asfalto, apdoroja paklotos dangos paviršių, montuoja įvairias betonines ir gelžbetonines kelių konstrukcijas, vandens nuleidimo įrenginius, atlieka kelių remonto darbus (kelio dangos šlifavimas, lyginimas, taisymas lopinėliais ir kt.), dirba su mažosios mechanizacijos įrengimais, montuoja atitvarus ir kitus elementus, atlieka kelių žymėjimo darbus.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI

Kelių statybos ir priežiūros darbuotojas skaito darbo brėžinius, apskaičiuoja darbo ir medžiagų sąnaudas. Jis geba naudotis technine literatūra, informacinėmis priemonėmis, moka darbe pritaikyti darbo teisės, ekonomikos, verslo bei aplinkosaugos žinias. Kelių statybos ir priežiūros darbuotojo darbas daugiausiai susijęs su rankiniu sunkiu fiziniu darbu. Praktinis darbas atliekamas keliuose. Kelių statybos ir priežiūros darbuotojai dirba individualiai ir grupėse.

Dėl darbų specifikos kelių statybos ir priežiūros darbininkas aprūpinamas specialia apranga. Jis dirba atvirose vietovėse, keliuose, kuriais vyksta transporto judėjimas, įvairiomis oro sąlygomis.

Kelių statybos ir priežiūros darbuotojui svarbios šios asmeninės savybės: kruopštumas, dėmesio koncentracija, kūno koordinacija, atsparumas nepalankioms oro sąlygoms, aukštai temperatūrai, drėgmei.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS

Asmuo, įgijęs profesinėje mokykloje kelių statybos ir priežiūros darbuotojo kvalifikaciją gali dirbti kelių statybos ir priežiūros įmonėse. Kvalifikacija gali būti tobulinama savarankiškai ar stažuotėse, studijuojant kolegijose ar aukštojoje mokykloje.

Keliai

Skip to content