Priimami mokiniai, baigę vidurinę mokyklą.
Mokymosi trukmė – 1 metai;
Baigę mokyklą gauna siuvėjo diplomą.

Mokiniai mokosi:
Specialybės dalykų (teorija ir praktika).

Valstybinis kodas 440072305
Lygmuo ir/ar tipas Pagrindinis profesinis mokymas
Minimalus išsilavinimas Vidurinis
Mokymosi trukmė ir forma 1 m., dieninė
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis nesuteikiamas
Suteikiama profesinė kvalifikacija
(aprašas pateiktas puslapio apačioje)
Siuvėjas
Priėmimo metai, mokymosi forma, priimamų mokytis skaičius 2017, dieninė, 25
Švietimo sritis Gamyba ir perdirbimas

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA

Pagal siuvėjo programą mokoma: siuvimo ir siuvinėjimo technologijos, siuvimo ir siuvinėjimo mašinų ir įrengimų, jų derinimo, audinių sukirpimo, konstravimo ir modeliavimo, specialiojo piešimo, madų ir stiliaus pagrindų, žaliavų, audinių, odos, kailių savybių pažinimo ir naudojimo, pagalbinių žaliavų ir priedų asortimento savybių pažinimo ir naudojimo, pamatuoti žmogų ir nustatyti drabužių dydį, siūti vyriškų, moteriškų, vaikiškų drabužių detales ir gaminius iš audinio, odos, taisyti drabužius, dirbti individualaus ir pramoninio siuvimo mašinomis, apmėtymo, kilpų, sagų prisiuvimo, tvirčių darymo mašinomis, lygintuvais, presais, sukirpimo rankinėmis ir juostinėmis mašinomis, žirklėmis, taisyti drabužių defektus, paruošti siuvinėjimo piešinį ir perkelti jį ant audinio, siuvinėti įvairia technika rankomis ir mašinomis, buhalterinės apskaitos pagrindų, informacinių technologijų, ekonomikos ir verslo pagrindų.     Mokomosios  ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokomosiose mokyklos dirbtuvėse, siuvimo įmonėse.

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS

Siuvėjas, dirbdamas valstybinėse arba privačiose siuvimo įmonėse, atlieka įvairias siuvimo operacijas. Siuvėjas sukonstruoja ir sukerpa drabužius, paruošia gaminį primatuoti ir jį primatuoja. Pagal pateiktus modelius pasiuva ir išlygina gaminį, parenka įdėklines medžiagas, siūlus, furnitūrą. Taiso arba persiuva darbužius iš tekstilės ar panašių medžiagų. Dirba įvairiomis siuvimo mašinomis, lygintuvu, taiko naujausias siuvimo technologijas. Siuvėjas turi išmanyti ir atlikti darbus pagal technologinius reikalavimus. Siuvinėja pagal modelį ar savo parengtą eskizą. Papuošia raštais gatavus drabužius ar medžiagas. Sukerpa ir susiuva įvairių medžiagų (trikotažo, kailio, odos ir kt.) gaminius. Sutvarko rankdarbio kraštus, atlenkia ir peltakiuoja bei apsiuva audinių atkarpas. Projektuoja ir konstruoja drabužius masinei gamybai ir pagal individualius modelius užsakymus.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI

Sėkmingą siuvėjo darbą lemia kruopštumas, planavimo ir konstravimo gebėjimai, vaizduotė, meninis skonis, gebėjimas derinti spalvas. Taip pat svarbu fizinė ištvermė bei pakantumas sėdimam darbui. asmenys.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Baigęs siuvėjo mokymo programą asmuo, dirba siuvėju arba siuvėju-sukirpėju arba gali tęsti dizaino bei technologijų studijas aukštosiose mokyklose.

 BFL_7454

BFL_7506

DSCF3332