5-ASIS TTT4WBL PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS

  • Titulinis
  • 5-ASIS TTT4WBL PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS

5-asis TTT4WBL projekto partnerių susitikimas

 Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla (toliau – VAVM) kartu su partneriais įgyvendina projektą „Naujų praktinio mokymo būdų išbandymas profesiniame mokyme ir meistrų rengimas mokyti darbo vietoje“ (angl. Testing New Approaches to Training VET and Workplace Tutors for Work Based Learning (TTT4WBL)) (toliau – Projektas). Projekto tikslas – skatinti įmonių meistrų profesinį tobulėjimą, mokant profesinio mokymo įstaigų mokinius darbo vietoje. Projekto metu parengta Tutorių mokymo programa (toliau – Programa), pagal kurią organizuojami 300 įmonių meistrų ir profesijos mokytojų mokymai.

5-asis TTT4WBL projekto partnerių susitikimas vyko Kaune birželio 10–11 dienomis. Susitikimo tikslas buvo apžvelgti atliktas užduotis ir suplanuoti paskutinių projekto metų veiklas.

Pirmą dieną partneriai aptarė antrąją pažangos ataskaitą su EACEA atsiliepimais, įskaitant teigiamus aspektus, kritines pastabas ir tobulinimo rekomendacijas. Preliminarius tyrimų rezultatus pristatė JAMK, į juos bus atsižvelgta visose likusiose projekto veiklose. Latvijos prekybos ir pramonės rūmai bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai pristatė verslo įmonių klasterių, esančių aplink profesinio rengimo mokyklas, žemėlapių sudarymo metodiką. „Baltic Bright“ pranešė apie parengtas mokymo programas ir medžiagą. Meistrų mokymuose naudotų metodų rinkinys bus sukomplektuotas ir paviešintas. Latvijos švietimo ir mokslo ministerija pateikė grįžtamąjį ryšį apie parengtą mokymosi darbo vietoje meistro  kompetencijos profilį ir pristatė TTT4WBL projekto politinio poveikio vertinimą, pabrėždama Baltijos šalių bendradarbiavimo svarbą.

Antroji partnerių susitikimo diena prasidėjo seminaru „Kaip projekto rezultatus padaryti labiau matomus ir tvarius?“. Seminarą vedė įmonės „Įvaizdžio ir Reklamos Asociacija“ vadovas Saulius Kromalcas. Kita sesija taip pat buvo skirta projekto sklaidos veiklai – visi partneriai pasidalino savo praeities ir planuojamomis veiklomis. Latvijos švietimo ir mokslo ministerijos atstovai apžvelgė projekto sklaidos užduotis ir pristatė galutinės projekto konferencijos Rygoje organizavimo sausio mėn. projektą. 2020 m. projekto kokybės užtikrinimo priemones pristatė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir Vidmantas Tutlys – nepriklausomas ekspertas iš Vytauto Didžiojo universiteto. Susitikimo pabaigoje, partneriai aptarė paskutinių projekto metų veiklos planą.

Kitas projekto partnerių susitikimas yra suplanuotas Tartu Kutsehariduskeskus (Tartu VET centras Estijoje) lapkričio mėn. 11 – 12 d.

Visą informaciją apie projektą ir jo veiklas galite rasti:

Erasmus+ project “Testing New Approaches to Training VET and Workplace Tutors for Work Based Learning” (TTT4WBL)

Galerija