Akimirkos iš projektų pristatymo ir rezultatų aptarimo renginio

  • Titulinis
  • Akimirkos iš projektų pristatymo ir rezultatų aptarimo renginio

Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla 2015 – 2016 m. dalyvavo šiuose partnerių vykdytuose Erasmus + programos projektuose:

Alytaus profesinio rengimo centro koordinuojamas projektas „Technologinių kompetencijų plėtra Europoje“.

Projekto tikslinė grupė – mokiniai, siekiantys įgyti automobilių mechaniko kvalifikaciją, profesijos mokytojai, siekaintys tobulinti turimas kompetencijas

Vizitai  – projekto dalyviai mokiniai dalyvavo 2 savaičių trukmės stažuotėse Prancūzijoje ir Latvijoje.

Projekto dalyviai mokytojai dalyvavo 1   savaitės trukmės stažuotėse Prancūzijoje ir Latvijoje

Pagrindiniai projekto tikslai:

– tobulinti mokinių technologines žinias ir gebėjimus, didinti būsimų specialistų konkurencingumą;

– išmokyti mokinius saugiai ir našiai dirbti su naujausia technika, modernia įranga, inovatyviomis technologijomis;

– sudaryti galimybes profesijos mokytojams tobulinti profesines kompetencijas, perimti geriausias ugdymo praktikas ir jas pritaikyti savo ugdymo institucijose;

– suteikti kiekvienam profesijos mokytojui galimybę iš naujo įsivertinti savo profesinę veiklą, planuoti profesinį tobulinimąsi, kūrybiškai išbandyti naujus mokymo (si) metodus bei naują technologinę įrangą;

– sudaryti galimybes profesijos mokytojams ugdyti asmeninę iniciatyvą, tobulinti savo kvalifikaciją vykdant gerosios praktikos sklaidą su Lietuvos ir užsienio šalių kolegomis;

– kelti projekto dalyvių užsienio kalbų kompetenciją;

– didinti mokinių ir mokytojų informuotumą ir supratimą apie kitas kultūras ir šalis, siūlant jiems galimybę kurti tarptautinių ryšių tinklus.

Apie vizito įspūdžius  Association La Châtaigneraie priimančioje institucijoje pasakojo ir gerąja patirtimi apie ugdymo praktikas Prancūzijos profesinio mokymo įstaigose pasidalino  vizito dalyvis Tadas Ragauskas. Toje pat institucijoje 2 savaičių stažuotėje buvo nuvykę 3 Vilniaus atomechanikos ir verslo mokyklos mokiniai:

Mindaugas Žvirgždas – AEV 3/1

Aleksandras Suchodimcevas – AV 3/1,

Artur Lazdovskij – AV 3/2

Vizite Riga State Technical School priimančioje institucijoje dalyvavę mokiniai pasidalino savo įspūdžiais. Mokiniai buvo labai patenkinti galimybe palyginti skirtingų šalių automechaniko rengimo programas, įgyti naujų profesinių, bendrųjų, tarpkultūrinio bendravimo įgūdžių ir skatino kitus mokinius aktyviai dalyvauti mokymosi visą gyvenimą programoje.

Vizite dalyvavo šie vilniaus automechanikos ir verso mokyklos mokiniai:

Justinas Astrauskas A 4/2

Kazimieras Kasparavičius A4/2

Giedrius Kamarūnas, AEV 3/1

Tadas Krilavičius AV 3/2

Donatas Kapusta AV 3/1

Savaitę priimančioje institucijoje geografinio mobilumo vizite praleidęs profesijos mokytojas Leonidas Nanevičius negailėjo pagyrimų mokymo proceso organizavimui priimančioje institucijoje, dalinosi pamatytomis naujovėmis.

___________________________________________________________________

Daugų technologijos ir verslo mokyklos koordinuojamas projektas PRAKTINIO MOKYMO METODAI:UŽSIENIO ŠALIŲ PATIRTIS“ .

Projekto tikslinė grupė – profesijos mokytojai, siekiantys tobulinti turimas kompetencijas, pasisemti žinių apie praktinio mokymo metodus kitose šalyse.

Projekto tikslas – tobulinti darbuotojų, aktyviai veikiančių profesinio mokymo srityje (profesijos mokytojų, darbuotojų, atsakingų už profesinio mokymo proceso organizavimą) kompetencijas praktinio mokymo metodų srityje, pritaikant Europos šalių patirtį.

Vizitai: Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos profesijos mokytojai lankėsi su 1 savaitės trukmės vizitais priimančiose institucijose Vokietijoje, Ispanijoje, Turkijoje.

Apie taikomus praktinio mokymo metodus Ispanijoje įspūdžių pasidalinimo renginio metu  pasakojo profesijos mokytoja Jurgita Bartašvičienė ir Laima Baronienė. Gerąja patirtimi po vizito Vokietijoje dalinosi profesijos mokytojai Ala Kuncevič ir Antanas Gelažauskas. Praktinio mokymo organizavimo patirtimi Turkijoje dalinosi profesijos mokytojos Česlava Klim ir Zofija Filipčik.

Vizitų dalyviai atsakė į mokinių ir kolegų klausimus. Karšti dalyvių įspūdžiai po vizitų mokyklos bendruomenei jau buvo pateikti pasibaigus vizitams, aptarti metodinių grupių susitikimuose. Buvo aptariama, ką vizitų dalyviai planuoja keisti savo mokomuose dalykuose, naudodami mokymosi visą gyvenimą programos mobilumo vizitų metu įgytą patirtį.

Parengė: projektų vadovė Lilija Pusvaškienė

 

Galerija
Skip to content