Edukacinė pamoka Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejuje

  • Titulinis
  • Edukacinė pamoka Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejuje

2015 m. kovo 30 d. Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos vyr. mokytoja Renė Truncaitė ir vyr. mokytoja Vaida Pakalniškienė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejuje „Sėkmės klubo“ mokiniams vedė edukacinę pamoką „Tragiškieji Sausio 13 – osios įvykiai“.

Edukacinės pamokos metu buvo aplankyti trys skyriai: Sausio 13 – osios, televizijos ir radijo.

Sausio 13 – osios skyriuje mokiniai išgirdo pasakojimus apie tragiškus įvykius Lietuvos radijuje ir televizijoje, apie tai, kaip tą naktį Sovietų sąjungos specialiosios pajėgos užėmė mūsų pastatus, nutraukė tiesioginę transliaciją, išvarė čia dirbusius žmones. Edukacinės pamokos metu istorinėje atmintyje užfiksuoti įvykiai buvo demonstruojami per daiktus, nuotraukas, dokumentus. Tačiau mokiniai pamatė ne tik ekspoziciją, bet ir istorines vietas: radijo studiją, iš kurios tą naktį sklido diktorių Bernadetos Lukošiūtės ir Algimanto Saduko balsai, televizijos studiją, kurioje iki paskutinės minutės dirbo žurnalistė Eglė Bučelytė, filmavo operatorius Petras Bieliauskas.

Edukacinės pamokos metu buvo įgyvendinti šie tikslai: pamatyta ekspozicija „Tragiškieji Sausio 13 – osios įvykiai“ bei pamatyta pirmoji televizijos studija, kurioje prasidėjo jos istorija.