.

Praktika Lenkijoje su Erasmus+

Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos 6 praktikantų būrys atliko 2 savaičių praktiką Zespol szkol samochodowych im. Inz. Tadeusza Tanskiego profesinio mokymo mokykloje ir vietos autotransporto remonto įmonėse Poznanės mieste.

 

Pirmąją stažuotės savaitę mokinius lydėjau, aš, profesijos mokytojas Žygimantas Lapienis, o antrąją SPMC  socialinė pedagogė Ana Balabanova.

 

Pirmadienį, balandžio 16-ą dieną, projekto partneriai aprodė mūsų grupei Poznanės automechanikų profesinę mokyklą. Nors mokykla yra gana panaši į mūsų, tačiau keletas detalių buvo tikrai originalios ir paliko puikų įspūdį. Pirmiausia tai, kad šį Poznanės mokykla turi 12-kos keltuvų garažą, kuriame miesto gyventojai gali palikti sugedusias mašinas ir jas remontuoja mokiniai. Taip pat jie turi projektą, kurio tikslas iš  paprasto benzininio automobilio pagaminti elektrinį automobilį. Projektas beveik baigtas, nors šiuo metu partneriai susidūrė su akumuliatorių krovimo problema, kurią aptarėme ir bandėme kartu išspręsti. Buvo įdomu drauge ieškoti sprendimo šiam praktiniam automechanikos iššūkiui.

 

Likusias praktikos dienas VAVM mokiniai atliko praktikas, po du mokinius pasiskirstę specializuotuose „Volvo“, „Peugeot“, ir „Hyundai“ autoservisuose. Ten mokiniai atliko įvairius darbus – nuo padangų keitimo naujomis modernizuotomis staklėmis iki sankabos keitimo ar naujų modelių signalizacijos įstatymo. Tai pat mokiniams teigiamą įspūdį paliko darbuotojų darbo kultūra ir darbo metodai.

 

Po praktikos mokiniai turėjo laisvo laiko ir susipažino su Lenkijos kultūra ir Poznanės lankytinomis vietomis. Aplankėme Poznanės katedrą, pilį, rotušę, miesto vartus, miesto oranžeriją – tai vienas didžiausių šio tipo statinių Europoje.

 

Vakarų Lenkijoje, prie Vartos upės, esanti Poznanė yra Didžiosios Lenkijos seniausias miestas. Gražus ir be galo įdomus miestas, kur istoriniai paminklai organiškai susilieja su naujoviškumo apraiškomis. Popiežius Jonas Paulius II yra sakęs, kad būtent čia „prasidėjo Lenkija“. Mielai vaikštinėjome po išpuoselėtą botanikos sodą, gražiai apželdintus skverus ir tvarkingus parkus Čia sukaupta per 1000 rūšių ir veislių iš įvairių pasaulio klimato juostų. Labiausiai mokiniams patiko egzotiškos išvaizdos ryškiaspalvių žuvų akvariumai.

 

Tačiau didžiausią įspūdį mokiniams paliko su jų profesija susijusi pažintinė veikla – apsilankymas moderniame saugaus vairavimo centre ,,Škoda Auto lab“, kuriame moksleiviai sužinojo daug naudingos informacijos apie automobilių avarijų pasekmes, galėjo patys patirti kas vyksta kai automobilis apsiverčia avarijos metu.

 

 

Autoriai Žygimantas Lapienis ir Ana Balabanova


Grįžti