Galimybės

Mokykloje besimokantys mokiniai turi šiuos privalumus:

Galimybė įgyti vairuotojo pažymėjimą

Mokykla ruošia „B“ kategorijos transporto priemonių vairuotojus. Profesionalūs, atestuoti profesijos mokytojai ir praktinio vairavimo instruktoriai padės įgyti teorinių žinių, praktinio vairavimo įgūdžių ir patirties, mokytis vairuoti automobilį esant įvairioms eismo sąlygoms.  Teorijos mokymas vyksta klasėje su naujausia Kelių eismo taisyklių mokymo programa. Praktiniai vairavimo mokymai vyksta autodrome Bukiškėse, kur mokiniai įgyja vairavimo įvairiais kelio paviršiais įgūdžių, tobulina gebėjimus valdyti transporto priemonę esant ekstremalioms situacijoms.

Stipendija

Mokiniai, siekiantys įgyti pirmąją kvalifikaciją, gali gauti mokymosi, papildomas mokymosi stipendijas ir socialines stipendijas

Mokymosi stipendija mokama kas mėnesį, ji skiriama už pusmečio/metinius mokymosi pasiekimus. Jos dydis gali būti nuo 0,5 BSI (šiuo metu 24,50 €) iki 3 BSI (šiuo metu 147 €).

Mokiniai už dalyvavimą socialinėje pilietinėje, savanoriškoje, kultūrinėje, sportinėje, mokyklos savivaldos veikloje, profesinio informavimo ir viešinimo, profesinio meistriškumo konkursuose, dalykinėse olimpiadose ir konkursuose gali gauti papildomą mokymosi stipendiją, kurios dydis gali būti nuo 0,5 BSI (šiuo metu 24,50 €) iki 5 BSI (šiuo metu 245 €).

Be mokymosi stipendijos mokiniai gali gauti socialinę stipendiją ar materialinę paramą, pateikus reikiamus dokumentus

Dalyvavimas stažuotėse pagal Erasmus+ programą

Erasmus+ visada reiškia naujas patirtis, profesinį tobulėjimą, įdomias ir  prasmingas veiklas. 2021 m. mokyklai suteikta „Erasmus” programos akreditacija profesinio mokymo srityje 2021-2027 metų laikotarpiui. Akreditacijos suteikimas patvirtina, kad  turime ilgalaikę mobilumo veiklų viziją. Pagal  Erasmus+ programą mokyklos mokiniai  kasmet praktinius įgūdžius tobulina užsienio šalių verslo įmonėse. 2019 – 2022 mokslo metais su projektu „Įgudę ir mobilūs Europos automechanikai“ 85 mokiniai ir mokytojai atliko praktikas ir stažavosi kitose Europos šalyse . Erasmus+ veiklos praturtina profesinį ir moksleivišką gyvenimą.

Dalyvavimas profesinio meistriškumo konkursuose

Mokyklos mokiniai turi galimybę rungtis mokykliniuose, nacionaliniuose ir tarptautiniuose geriausiojo jaunojo automechaniko konkursuose.

Mokiniams tai – nauja profesinė ir žmogiškoji patirtis. Jie turi puikią galimybę ne tik pademonstruoti turimus praktinius įgūdžius, gauti išsamius savo įgytų kompetencijų vertinimus, bet ir savo pasiekimus palyginti su kitų Lietuvos mokyklų ir užsienio šalių mokinių pasiekimais.  Konkursuose geriausių jaunųjų automechanikų laukia teorinės užduotys bei sudėtingos, įgytus praktinius įgūdžius pademonstruoti priverčiančios užduotys.

Šie išbandymai leidžia įvertinti ne tik būsimus automobilių mechanikus, bet ir pademonstruoti profesinių mokyklų ugdymo lygį. Mūsų mokyklos mokiniai visada yra tarp konkursų lyderių, kas parodo aukštą profesijos mokytojų, rengiančių mokinius, kvalifikaciją.

Skip to content