Įspūdžiai po sėkmingos stažuotės Barselonoje

  • Titulinis
  • Įspūdžiai po sėkmingos stažuotės Barselonoje

Įgyvendinant Viešosios įstaigos Daugų technologijos ir verslo mokyklos koordinuojamo projekto „Praktinio mokymo metodai: užsienio šalių patirtis“  veiklas, 2016 kovo 09-18 dienomis įvyko personalo praktikos/darbo stebėjimo vizitas Ispanijoje, Barselonoje, kuriame dalyvavo šeši profesijos mokytojai/atsakingi darbuotojai už profesinio mokymo proceso organizavimą iš trijų profesinio mokymo įstaigų: Viešosios įstaigos Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos ir  Plungės technologijų ir verslo mokyklos. Stažuotėje dalyvavo Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos Bukiškių skyriaus vedėja Laimutė Baronienė ir darbuotojų saugos ir sveikatos mokytoja Jurgita Bartaševičienė.

Projekto tikslas – tobulinti darbuotojų, aktyviai veikiančių profesinio mokymo srityje (profesijos mokytojų, darbuotojų, atsakingų už profesinio mokymo proceso organizavimą) kompetencijas praktinio mokymo metodų srityje, pritaikant Europos šalių patirtį.

Priimančioji organizacija Ispanijoje – EPD – Įspūdžiai po sėkmingos stažuotės Barselonoje.

Mokytojai lankėsi  profesinio mokymo centre IES Anna Gironella de Mundet, susipažino su praktinio mokymo galimybėmis ir įranga, personalo struktūra ir kvalifikacija, mokinių įtraukimu ir jų motyvavimu, dalyvaujant praktiniuose mokymuose. aplankytas López Vicuña mokymo centras, kur pristatytos mokomos specialybės, aplankytos  praktinio mokymo laboratorijos, susipažinta su  įranga, diskutuota apie specialybių poreikį  ir mokymo motyvaciją. Lankydamiesi CETT „Campus de Turisme, Hoteleria i Gastronomia diskutavome  apie naudojamus mokymosi metodus, specialybių poreikį rinkoje. Lankytasi Barselonos mokyklų studijų mugėje, susipažinta su mokyklų įvairove, pasirinkimo galimybėmis. Susipažinta  su Ispanijos profesinio švietimo sistema ir kaip mokyklos yra susiję su praktiniu mokinių parengimu. Vyko diskusija apie praktinio mokymo(si) skirtumus tarp Lietuvos ir Ispanijos.

Mokytojai lankėsi  „Melon apylinkės viešbučiuose ir rezidencijose“ ir Svečių namuose „One Gracia and Parallel“, kur susipažinta su Europos viešbučių standartais; bendrauta su studentais atliekančiais praktiką viešbutyje,  aptarta, kokie praktiniai mokymai yra reikalingi.

Profesinis mokymas Ispanijoje organizuojamas panašiai,  kaip Lietuvoje ir yra dviejų lygių: profesijos gali mokytis mokiniai, įgiję privalomąjį vidurinį išsilavinimą arba pabaigę papildomus 2 metus, laisvai pasirenkamo, vidurinio išsilavinimo. Tai atitiktų Lietuvos gimnazijos 3 ir 4 klases.

Profesinis parengimas baigiamas praktika realiose darbo vietose. Praktiką mokiniai atlieka įmonėse, su kuriomis mokyklos bendradarbiauja.  Ispanijoje yra privačių ir valstybinių  profesinio profilio mokyklų. Privačiam sektoriuje mokslas yra mokamas. Valstybinėse mokyklose mokiniai susimoka už vadovėlius, paruoštos medžiagos kopijas.

Projekto dalyviai įgijo tarptautinės patirties praktinio mokymo metodų taikymo srityje: susipažino su praktinio mokymo metodais ir formomis, taikomomis mokinių praktinių įgūdžių ugdyme; lankėsi profesinėse mokyklose; parsivežė į savo mokyklas įdomių, naujų praktinio mokymo metodų taikymo praktiniame mokyme idėjų, kurias pritaikys savo darbe, pasidalins su kolegomis. Vizito metu dalyviai taip pat patobulino ir bendrąsias kompetencijas: bendravimo ir bendradarbiavimo, nes teko bendrauti su įvairiais specialistais, profesijos mokytojais,  bendrauti užsienio kalba.

Laisvu metu projekto dalyviams buvo organizuota kultūrinė programa. Barselona- Katalonijos sostinė ir vienas iš populiariausių turistų lankomų miestų Ispanijoje. Aplankytas Gotikinis kvartalas ir jame esanti Barselonos katedra, ši katedra buvo pradėta statyti 1298 m., o užbaigta tik 19 a. Apžiūrėtos  28 šoninės koplyčios. Taip pat lankyta  Barselonos simboliu tapusi Šv. Šeimos bažnyčia (Temple Expiatori de la Sagrada Familia) iki šiol dar nepabaigta, nors jos statybos buvo pradėtos 19 a. pabaigoje. Ši bažnyčia buvo žymiojo Antonio Gaudi gyvenimo statinys, statybos vyksta ir dabar ir yra planuojamos baigti 2026 metais A. Gaudi 100-osioms mirties metinėms paminėti. Buvome La Rambla gatvėje, kur muzikantų, mimų, prekiautojų bei praeivių šurmulys  nerimsta ištisą parą. Slampinėdami šia gatve, užsukome į La Boqueria, spalvingą ir kvapnų maisto turgų. Aplankytas Güell parkas – tai nuostabus Antonio Gaudi kūrinys, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia vyrauja keisti pastatai, puošti spalvingomis kolonomis, mozaikomis bei stiklu. Apžiūrėtas Pikaso muziejus, kur  saugomi žymaus menininko darbai. Taip pat sekmadienį ilsėtasi Sitges kurortiniame miestelyje prie Viduržemio jūros, lankytos kapinaitės. Vizito metu, susipažinta su ispanijos virtuve:  ragauta jūrų gėrybių, tapas, paella ir kt. Grožėtasi Montžuiko muzikiniu fontanu,Ciutadella parku.

Projekto dalyviai dėkingi priimančios organizacijos Ispanijoje darbuotojai Lailai Rozene, kuri rūpinosi mokytojais vizito metu, užtikrino dalyvių integravimąsi naujoje socialinėje ir profesinėje aplinkoje, padėjo išspręsti “kritines” situacijas ir maloniai bendravo.

Įspūdžiais dalinosi vizito dalyvė Jurgita Bartaševičienė.

Galerija
Skip to content