VAVM komanda dalyvauja EUROSKOLA konferencijoje!

  • Titulinis
  • VAVM komanda dalyvauja EUROSKOLA konferencijoje!

VAVM komanda dalyvauja EUROSKOLA konferencijoje!

VAVM jaunesnieji ir vyresnieji ambasadoriai , šių metų lapkričio 12 dieną, pirmą kartą dalyvavo nuotolinėje Euroscolos konferencijoje, transliuojamoje iš Strasbūro, pavadinimu  ,,ES pasaulyje: kaip norite, kad atrodytų ateitis?”

Renginys skirtas jaunimo susitikimui su  Europos parlamento (EP) nariais: EP parlamento prezidentu David Maria Sassoli, EP vicepirmininku Pedro Silvia Pereira , žmogaus teisių patarėja, europarlamentare Mychelle Rieu bei atstovu spaudai  EP – Jume Duch Guillot.

Nuotolinėje konferencijoje dalyvavo 86 mokyklos iš visos Europos Sąjungos (ES).  Buvo diskutuojama trimis temomis: užsienio politika ir žmogaus teisės, saugumas ir gynyba, humanitarinė pagalba ir vystomasis bendradarbiavimas.

EP atstovai atsakinėjo į ES mokyklų mokinių užduodamus klausimus. Mūsų mokyklos komanda buvo labai aktyvi ir renginio metu uždavė eilę klausimų , ypač aktualių Lietuvai,  – tai migrantų problema, ES parama krizės suvaldymui, kolektyvinės gynybos klausimai. Šios temos domino ir kitų ES mokyklų moksleivius, ypač portugalus.

Nemažai diskutuota  apie  Afganistane vyraujantį Talibano režimą, kuriame pažeidžiamos moterų teisės, Covid 19 viruso pandemiją bei jos stabdymo būdus, ekologijos problemas, Brexito padarinius ES  ir Europos sąjungos sienų saugumą.

Tai buvo labai įdomi patirtis, sužinojome daug naujo.  VAVM mokyklos jaunesnieji  ambasadoriai džiaugėsi pirmą kartą sudalyvavę Euroscolos projekte, daug ko pasimokę, ruošiamės tęsti šią tradiciją ir toliau.

Galerija