Alytaus profesinio rengimo centro koordinuojamo projektas „Praktinių gebėjimų ugdymas Europoje“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000320

  • Titulinis
  • Alytaus profesinio rengimo centro koordinuojamo projektas „Praktinių gebėjimų ugdymas Europoje“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000320

Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla yra Alytaus profesinio rengimo centro koordinuojamo projekto „Praktinių gebėjimų ugdymas Europoje“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000320 partnerė.

Sparčiai besivystant ekonomikai, technologijoms bei kintant socialinei aplinkai, reikalingos naujos profesinės kompetencijos ir gebėjimai. Rengiant darbo rinkos poreikius atitinkančius profesijos specialistus, ieškoma profesinių žinių ir įgūdžių tobulinimo optimalių sprendimų. Dėl šių priežasčių, siekiama užtikrinti besimokančiųjų kompetencijas ir konkurencingumą ne tik šalies, bet ir Europos darbo rinkos mastu.

Projekto partneriai rūpinasi, kad jų mokiniai tobulėtų, turėtų visas galimybes gilinti savo žinias, įgyti naujų kompetencijų. Tačiau turima praktinio mokymo bazė ne visada leidžia mokinius supažindinti su naujausia įranga ir pažangiomis technologijomis. Atlikdami gamybines praktikas Lietuvos įmonėse jie neįgyja tarptautinės praktikos reikalingos globalioje darbo rinkoje.

Projekto tikslai:

– tobulinti mokinių technologines žinias ir gebėjimus, didinti būsimų specialistų konkurencingumą, supažindinant su kitose ES šalyse taikoma paslaugų teikimo kokybe;

– išmokyti mokinius saugiai ir našiai dirbti su naujausia technika, modernia įranga, inovatyviomis technologijomis;

– gerinti mokinių socialines ir bendrąsias kompetencijas: tarpkultūrinį bendravimą, socializacijos, komandinio darbo bei užsienio kalbos įgūdžius;

– ugdyti mokinių tarptautinį mobilumą, jų gebėjimą vertinti savo kompetencijas bei integruotis į tarptautinę darbo rinką.

Projekto partneriai: Kauno mechanikos mokykla, Vilniaus technologijų ir verslo PMC, Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla, Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla.

Stažuotės metu mokiniai dirbs su Čekijos, Prancūzijos, Suomijos, Estijos profesinėse mokyklose ir įmonėse naudojama naujausia technika ir modernia įranga, tuo pagilindami savo profesinę kompetenciją, susipažins su aukštais darbo kultūros ir darbų saugos reikalavimais, priimančios šalies istorija, kultūra, tradicijomis, ugdys lingvistinius gebėjimus bei profesinę motyvaciją.

Projekte dalyvaus pirminio profesinio rengimo lygmens baigiamojo kurso mokiniai, besimokantys kompiuterio ir organizacinės technikos operatoriaus (13 mokinių), suvirintojo (8 mokiniai), elektros įrenginių elektromechaniko (14 mokinių), automobilių kėbulų remontininko (18 mokinių), tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus (3 mokiniai), automobilių elektromechaniko (23 mokiniai).

Dalyvių atrankos kriterijai:

– praktiniai specialybės įgūdžiai;

– specialybės dalykų teorinės žinios;

– bendrieji gebėjimai (komunikaciniai ir anglų k. įgūdžiai);

– asmeninės savybės (atsižvelgiama į pateiktą gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką).

Automobilių kėbulų remontininkai susipažins su automobilių kėbulo defektų šalinimo, smulkių pažeidimų tiesinimo įrangomis ir technologijomis; modernių kėbulo atstatymo, pažeidimų šalinimo nedažant, plastiškų kėbulo elementų remonto, automobilio dažymo defektų šalinimo, automobilio kėbulo antikorozinio apdirbimo, antikvarinių transporto priemonių kėbulo remonto technologijomis.

Automobilių elektromechanikai kompetencijas plėtos hibridinių automobilių variklio valdymo sistemų, transmisijos valdymo sistemų, naujos kartos apšvietimo prietaisų, automatinių transmisijų, visureigių transmisijų valdymo sistemų diagnostikoje ir remonte, automobilio raktų programavime ir adaptavime, automobilių imobilizatorių sistemų, ESP ir TC sistemų diagnostikoje ir remonte.

Visi projekte dalyvaujantys mokiniai pagilins profesines žinias ir lavins praktinius įgūdžius; ugdys bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, susipažins su priimančios šalies kultūra ir tradicijomis, darbo kultūros lygiu ES šalyse, saugaus darbo, darbo kokybės ir ekologinių reikalavimų vykdymu, taip pat gilins specialybės užsienio k. žinias.

Projekto metu numatyta Alytaus profesinio rengimo centro 2 savaičių trukmės:

• 7 elektromechanikos/automechanikos specialybės mokinių mobilumo vizitas Prancūzijoje (2015 m. vasario 01-14 d.);

• 8 elektromechanikos/automechanikos specialybės mokinių mobilumo vizitas Prancūzijoje (2015 m. balandžio 12-25 d.);

ATRANKA:

Projekto dalyviai į 107 kabinetą iki 2014 – 12 – 18 pateikia:

• prašymą – pavyzdys pas projektų vadovę 107 kab;

• motyvacinį laišką – pavyzdys pas projektų vadovę 107 kab;

Skip to content