TARPTAUTINIS PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSAS "JAUNASIS AUTOMECHANIKAS 2018"

  • Titulinis
  • TARPTAUTINIS PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSAS "JAUNASIS AUTOMECHANIKAS 2018"

TARPTAUTINIS PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSAS

“JAUNASIS AUTOMECHANIKAS 2018”

Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos Sektoriniame praktinio mokymo centre 2018 m. gegužės 30 – birželio 1 dienomis įvyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Jaunasis automechanikas 2018“.

 

Konkurse varžėsi profesinių mokyklų mokiniai iš devynių šalių:  Austrijos, Čekijos, Lenkijos, Makedonijos, Slovakijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Turkijos, Lietuvos.  Aštuoniolika  konkurso dalyvių turėjo atlikti teorinį testą anglų kalba ir devynias praktinias užduotis, kurios apėmė visas pagrindines automobilių gedimų diagnozavimo, remonto ir techninės priežiūros sritis: važiuoklės, variklio, elektros sistemų, stabdžių mechanizmų, komforto sistemų, apšvietimo ir signalizacijos prietaisų sistemų.

 

Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla tarptautiniame automechanikų konkurse dalyvauja penkioliktus metus. Mūsų mokyklos mokiniai Mykolas Vabolys ir Edgaras Kairys atstovavo mokyklai ir pasiekė aukščiausius rezultatus. Deja, pagal konkurso nuostatas, organizuojanti šalis pretenduoti į prizines vietas negali.

 

Pirmąją ir antrąją vietas laimėjo Austrijos dalyviai, trečiąją – Čekijos dalyvis, ketvirtąją (pirmą kartą įvertintoje kaip prizine vieta) – Makedonijos dalyvis.

 

Mokiniai  turėjo galimybę  pademonstruoti turimus praktinius įgūdžius, gauti išsamius savo įgytų kompetencijų vertinimus, savo pasiekimus palyginti su kitų Europos šalių mokinių pasiekimais.

 

Profesijos mokytojai ir užsienio šalių delegacijos atstovai pasidalino aktualia informacija apie pažangiausias automobilių remonto, techninės priežiūros technologijas, aptarė tolimesnes bendradarbiavimo tarp profesinio mokymo įstaigų galimybes.

 

Konkursui mokinius ruošė profesijos mokytojai Vitalijus Kabelis, Apolinaras Bružas.

Skip to content