Moduliai gimnazistams

Naujovė!  Mokykis savo gimnazijoje ir profesinėje tuo pačiu metu!

Baigi 10 klasę? Norėtum per technologijų pamokas mokytis mėgstamo dalyko? Pasimatuoti profesiją ir pradėti planuoti asmeninę karjerą? Siūlome likti mokytis savo gimnazijoje, III gimnazijos klasėje, o per  technologijų pamokas mokytis profesinėje.

 Priėmimas mokytis pagal pasirinktus modulius prasidės nuo š. m. birželio 1 d.

  • Stojimas į Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklą vykdomas internetu per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemą. LAMA BPO sistemoje mokiniai iš pateikto profesinio mokymo programų modulių sąrašo gali pasirinkti jam įdomų modulį.
  • Baigęs 10 klasių ir besimokantis savo gimnazijoje III gimnazijos klasės mokinys galės pasirinkti nuo 5 iki 20 mokymosi kreditų apimties modulį dvejiems mokymosi metams. Pasirinkusieji mokytis pagal profesinio mokymo programos modulį galės gimnazijoje nesimokyti technologijų ar menų dalykų.
  • Mokinys, besimokydamas savo gimnazijoje ir tuo pačiu metu profesinėje mokykloje, baigęs atskirą modulį, gaus įgytą kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Įgytos kompetencijos jam leis užsiimti atitinkama darbine veikla, o, įstojus mokytis į aukštąją ar profesinę mokyklą pagal tą pačią sritį, įgytos kompetencijos bus įskaitomos, mokiniui sutrumpės mokymosi laikas.
  • Mokinio individualus ugdymo planas bus sudaromas vadovaujantis bendraisiais ugdymo planais ir moduliui įgyvendinti skirtomis kontaktinėmis valandomis, neviršijant nustatyto mokiniui maksimalaus savaitinio pamokų skaičiaus, sudarius sutartį su gimnazija.

Stoti galima į :

METALO TECHNOLOGINIAI DARBAI – MODULIS

METALO TECHNOLOGINIAI DARBAI – MODULIS (10 kreditų)

Automobilių mechaniko programa

Tai vienas įdomiausių modulių, apimantis net 6 ypatingas temas, kurios Jums atskleis automobilio, kaip sudėtingo „organizmo“ sandaros, veikimo ir eksploatavimo ypatumus.

EKSPLOATACINĖS MEDŽIAGOS
Žinosite alyvų, degalų, aušinimo ir kitų skysčių, sandarinimo ir kosmetinių medžiagų klasifikaciją, paskirtį ir tinkamą jų parinkimą automobiliams.

KONSTRUKCINĖS MEDŽIAGOS
Žinosite, iš ko pagamintas automobilis – variklis, pavarų dėžė, kėbulas, ratlankiai ir padangos, stabdžių trinkelės, žibintai ir kitos svarbios detalės ir mazgai.

TECHNINIAI MATAVIMAI IR TOLERANCIJOS
Mokėsite matuoti mechaniniais ir elektroniniais slankmačiais, mikrometrais, kampamačiais, tarpumačiais, vidmačiais, indikatoriniais įrankiais. Taip pat žinosite visus matavimo vienetus ir sujungimų leidžiamus nuokrypius.

TECHNINĖ BRAIŽYBA
Mokėsite paaiškinti braižyboje naudojamus žymėjimus, skaityti kinematines, hidraulines, pneumatines schemas. Turėsite galimybę naudodamiesi Solid Works programa nubraižyti detalės ar mazgo pjūvį ir 3D spausdintuvu pasigaminti automobilio detalę.

METALŲ IR NEMETALINIŲ MEDŽIAGŲ APDIRBIMAS
Gebėsite atlikti būtiniausius būsimam automobilio mechanikui reikalingus medžiagų apdirbimo darbus – pjovimą, dildymą, gręžimą, kniedijimą, lenkimą, lyginimą, nulūžusių varžtų išsukimą, sriegimą ir sugadintų sriegių remontą.

SUVIRINIMO IR LITAVIMO TECHNOLOGIJOS
Mokėsite suvirinti ir sulituoti metalus ir nemetalines medžiagas naudodamiesi naujausiomis apdirbimo technologijomis ir įranga.

VARIKLIŲ TECHNINĖ PRIEŽIŪRA IR REMONTAS - MODULIS

Variklių techninė priežiūra ir remontas – modulis 10 kreditų

Automobilių mechaniko programa

EKSPLOATACINĖS MEDŽIAGOS 

Žinosite alyvų, degalų, aušinimo ir kitų skysčių, paskirtį ir tinkamą jų parinkimą varikliams.

TECHNINIAI MATAVIMAI IR TOLERANCIJOS 

Mokėsite matuoti mechaniniais ir elektroniniais slankmačiais, mikrometrais, kampamačiais, tarpumačiais, vidmačiais, indikatoriniais įrankiais. Taip pat žinosite visus matavimo vienetus ir sujungimų leidžiamus nuokrypius. Gebėsite patikrinti variklio detalių nusidėvėjimą.

KONSTRUKCINĖS DALYS IR MAZGAI 

Žinosite, iš ko susideda variklis. Suprasite, kaip veikia ir iš ko susideda alkūninis švaistiklinis mechanizmas, dujų skirstymo mechanizmas, aušinimos sistema, tepimo sistema ir kitos variklio svarbios detalės ir mazgai.

VARIKLIŲ DIAGNOSTIKA

Gebėsite atlikti variklių diagnostiką. Žinosite, kaip reikia patikrinti variklių techninius parametrus ir padaryti išvadas ar parametrai yra tinkami. Pamatę detalę galėsite identifikuoti ar jį yra tinkama naudoti. Mokėsite atlikti variklių kompiuterinę diagnostiką.

VARIKLIŲ IŠARDYMAS, SURINKIMAS IR REMONTAS

Mokėsite tinkamai išardyti ir sudėti variklius. Žinosite, kaip reikia restauruoti detales arba jas pakeisti naujomis.

DRABUŽIŲ DETALIŲ SUKIRPIMAS IR SIUVIMAS - MODULIS

Drabužių detalių sukirpimas ir siuvimas – modulis (15 kreditų)

 

SIUVĖJO MOKYMO PROGRAMOS MODULIS

Modulio apimtis – 15 kreditų, trukmė – 330 val. Mokydamiesi pasisiūsite sijoną, palaidinę, suknelę, kelnes. Mokymosi planas:

DARBO VIETOS IR SIUVIMO ĮRANGOS PARUOŠIMAS, VALDYMAS IR PRIEŽIŪRA

Susipažinsite su reikalinga siuvimui įranga. Išmoksite paruošti mašinas darbui ir teisingai jomis naudotis. Išbandysite įvairias spec. mašinas: kraštų apmėtymo, kilpų siuvimo, trikotažo, grandininio dygsnio, zigzago bei lyginimo įrangą.

Mašinos valdymo praktinis darbas – meninio piešinio atlikimas siuvimo mašina.

MAŠININIŲ SIŪLIŲ SIUVIMAS

Sužinosite, kokios būna siūlės, kur jas taikyti ir kaip teisingai jas atlikti.

Pasiūsite nesudėtingą gaminį.

RANKINIŲ SIUVIMO DARBŲ ATLIKIMAS

Išmoksite teisingai prisiūti sagas, atsiūlėti slaptais dygsniai sijono ir kelnių apačias. Susipažinsite su įvairių dekoratyvinių dygsnių įvairove.

KIŠENIŲ SIUVIMAS

Uždėtinių, prakirptinių ir kišenių siūlėje siuvimas.

Išmoksite įvairių kišenių apdorojimo būdus.

MEDŽIAGOS IR SIUVIMO PRIEDAI

Sužinosite, kokios pagrindinės ir pagalbinės medžiagos naudojamos drabužių siuvimui.

Išmoksite priderinti siūlus ir reikalingus siuvimo priedus pagal pasirinktą  drabužio modelį ir audinį.

 DRABUŽIŲ LEKALŲ PARUOŠIMAS

Sužinosite pagrindinius figūros matmenis, iškarpų detalių ir linijų pavadinimus. Išmoksite parengti pagrindinius lekalus. Gėbėsite pritaikyti drabužių konstrukciją ir lekalus individualiai figūrai.

DRABUŽIŲ SUKIRPIMAS

Sužinosite, kaip paruošiama medžiaga sukirpimui ir išdėstomi lekalai. Išmoksite sukirpti nesudetingos konstrukcijos drabužius (sijonus, kelnes, palaidines, sukneles).

DRABUŽIŲ DETALIŲ JUNGIMAS Į GAMINĮ

Išmoksite drabužių (sijonų, kelnių, palaidinių, suknelių) siuvimo technologijos: kraštų apsiūlėjimo, įsiuvų, klosčių, skeltukų siuvimo, užsegimų apdrojimo, juosmens apdorojimo ir prisiuvimo,apykaklės, rankovių apdorojimo ir įsiuvimo, apatinių kraštų apdorojimo, baigiamosios apdailos darbų ir furnitūros tvirtinimo.

DRABUŽIŲ PRIMATAVIMAS IR DEFEKTŲ TAISYMAS

Išmoksite atlikti sijonų, kelnių, palaidinių, suknelių  primatavimus bei taisyti skirtingus defektus.

SIJONO SIUVIMAS

Pasisiūsite sijoną pagal pasirinktą modelį ir pritaikysite jį savo figūrai.

KELNIŲ SIUVIMAS

Pasisiūsite kelnes pagal pasirinktą modelį ir pritaikysite jas savo figūrai.

PALAIDINIŲ SIUVIMAS

Pasisiūsite palaidinę pagal pasirinktą modelį ir pritaikysite ją savo figūrai.

SUKNELIŲ SIUVIMAS

Pasisiūsite suknelę pagal pasirinktą modelį ir pritaikysite ją savo figūrai.