Moduliai gimnazistams

Naujovė!  Mokykis savo gimnazijoje ir profesinėje tuo pačiu metu!                         

Baigi 10 klasę? Norėtum per technologijų pamokas mokytis mėgstamo dalyko? Pasimatuoti profesiją ir pradėti planuoti asmeninę karjerą? Siūlome likti mokytis savo gimnazijoje, III gimnazijos klasėje, o per  technologijų pamokas mokytis profesinėje.

 Priėmimas mokytis pagal pasirinktus modulius prasidės nuo š. m. birželio 1 d.

  • Stojimas į Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklą vykdomas internetu per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemą. LAMA BPO sistemoje mokiniai iš pateikto profesinio mokymo programų modulių sąrašo gali pasirinkti jam įdomų modulį.
  • Baigęs 10 klasių ir besimokantis savo gimnazijoje III gimnazijos klasės mokinys galės pasirinkti nuo 5 iki 20 mokymosi kreditų apimties modulį dvejiems mokymosi metams. Pasirinkusieji mokytis pagal profesinio mokymo programos modulį galės gimnazijoje nesimokyti technologijų ar menų dalykų.
  • Mokinys, besimokydamas savo gimnazijoje ir tuo pačiu metu profesinėje mokykloje, baigęs atskirą modulį, gaus įgytą kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Įgytos kompetencijos jam leis užsiimti atitinkama darbine veikla, o, įstojus mokytis į aukštąją ar profesinę mokyklą pagal tą pačią sritį, įgytos kompetencijos bus įskaitomos, mokiniui sutrumpės mokymosi laikas.
  • Mokinio individualus ugdymo planas bus sudaromas vadovaujantis bendraisiais ugdymo planais ir moduliui įgyvendinti skirtomis kontaktinėmis valandomis, neviršijant nustatyto mokiniui maksimalaus savaitinio pamokų skaičiaus, sudarius sutartį su gimnazija.

Stoti galima į vieną programą  ir vieną tos programos modulį  :

Metalo technologiniai darbai - modulis (10 kreditų)

AUTOMOBILIŲ MECHANIKO PROGRAMOS MODULIS 

Metalo technologiniai darbai (10 kreditų)

Tai vienas įdomiausių modulių, apimantis net 6 ypatingas temas, kurios Jums atskleis automobilio, kaip sudėtingo „organizmo“ sandaros, veikimo ir eksploatavimo ypatumus.

EKSPLOATACINĖS MEDŽIAGOS 

Žinosite alyvų, degalų, aušinimo ir kitų skysčių, sandarinimo ir kosmetinių medžiagų klasifikaciją, paskirtį ir tinkamą jų parinkimą automobiliams.

KONSTRUKCINĖS MEDŽIAGOS 

Žinosite, iš ko pagamintas automobilis – variklis, pavarų dėžė, kėbulas,  ratlankiai ir padangos, stabdžių trinkelės, žibintai ir kitos svarbios detalės ir mazgai.

TECHNINIAI MATAVIMAI IR TOLERANCIJOS 

Mokėsite matuoti mechaniniais ir elektroniniais slankmačiais, mikrometrais, kampamačiais, tarpumačiais, vidmačiais, indikatoriniais įrankiais. Taip pat žinosite visus matavimo vienetus ir sujungimų leidžiamus nuokrypius.

TECHNINĖ BRAIŽYBA

Mokėsite paaiškinti braižyboje naudojamus žymėjimus, skaityti kinematines, hidraulines, pneumatines schemas. Turėsite galimybę naudodamiesi Solid Works programa nubraižyti detalės ar mazgo pjūvį ir 3D spausdintuvu pasigaminti automobilio detalę.

METALŲ IR NEMETALINIŲ MEDŽIAGŲ APDIRBIMAS 

Gebėsite atlikti būtiniausius būsimam automobilio mechanikui reikalingus medžiagų apdirbimo darbus – pjovimą, dildymą, gręžimą, kniedijimą, lenkimą, lyginimą, nulūžusių varžtų išsukimą, sriegimą ir sugadintų sriegių remontą.

SUVIRINIMO IR LITAVIMO TECHNOLOGIJOS 

Mokėsite suvirinti ir sulituoti metalus ir nemetalines medžiagas naudodamiesi naujausiomis apdirbimo technologijomis ir įranga.

Metalinių paviršių paruošimas dažymui ir dažymas - modulis (5 kreditai)

AUTOMOBILIŲ KĖBULO REMONTININKO PROGRAMOS MODULIS 

Metalinių paviršių paruošimas dažymui ir dažymas (5 kreditai)

Šio modulio metu išmoksite nudažyti metalinę automobilio kėbulo detalę – sparną, duris, variklio dangtį ar stogą. Kad tai gebėti atlikti, turėsite mokėti visas technologines procedūras iki užbaigto produkto – nudažytos detalės.

DETALĖS PARUOŠIMAS APDIRBIMUI

 

Mokėsite nuvalyti senus dažus, nuriebalinti paviršių specialiais antisilikoniniais skysčiais

DETALĖS GRUNTAVIMAS

Mokėsite padengti detalės paviršių specialiais gruntais, kurių pagalba sustabdoma galima detalės korozija ir užtikrinamas glaisto sukibimas su apdirbamu paviršiumi. Gebėsite patys pasigaminti gruntavimo mišinį ir nugruntuoti paviršių specialiu pistoletu

DETALĖS GLAISTYMAS

Gebėsite išlyginti nedidelius detalės paviršiaus nelygumus glaisto pagalba.

Mokėsite naudotis ir rankiniais, ir elektriniais, ir pneumatiniais šiuolaikiniais šlifavimo įrankiais. Pajusite kaip glaisto šlifavimo metu suteikiama speciali paviršiaus forma

DETALĖS PADENGIMAS GRUNTINIU UŽPILDU

Mokėsite atlikti tarpinį gruntavimą prieš detalės dažymą. Tai ypač svarbi procedūra, kurios metu ne tik užtikrinamas puikus dažų kontaktas su paviršiumi, bet ir galutinio dažymo sluoksnio spindesys

DETALĖS DAŽYMAS IR LAKAVIMAS

Gebėsite atlikti pagrindinius detalės dažymo ir lakavimo darbus, naudojantis ypač aukštos klasės asmens apsaugos priemonėmis ir profesionale dažymo ir gruntavimo įranga. Išmoksite nudažyti detalę taip, kad nei vienas vartotojas vizualiai neatpažins, kad tai ne originali nudažyta automobilio kėbulo danga

NUDAŽYTO PAVIRŠIAUS POLIRAVIMAS

Mokėsite poliruoti nudažytą detalės ir/arba viso automobilio paviršių specialiais įrankiais naudojant profesionalias poliravimo pastas

Automobilių kėbulo dažymas - modulis (10 kreditų)

AUTOMOBILIŲ KĖBULO REMONTININKO PROGRAMOS MODULIS

Automobilių kėbulo dažymas (10 kreditų)

 Šio modulio metu išmoksite visas operacijas, susijusias su automobilio kėbulo paviršių atstatymo darbais. Mokėsite paruošti ir nudažyti vidines ir išorines automobilio detales arba visą automobilio kėbulą naudodamiesi šiuolaikine specializuota dažymo kamera. Taip pat išmoksite patys parinkti reikalingą dažų spalvą ir kitas medžiagas.

 

DAŽYMO MEDŽIAGŲ PARINKIMAS

Žinosite, kaip parinkti automobilio kėbulo apdirbimo medžiagas, priklausomai nuo to, iš kokios medžiagos pagaminta kėbulo detalė – plastiko, plieno, aliuminio lydinio ar kompozicinių medžiagų

KĖBULO AR JO DETALĖS PARUOŠIMAS DAŽYMUI

Mokėsite parinkti atitinkamo paviršiaus dažymo technologiją ir atlikti kėbulo ar jo detalės paviršiaus PARUOŠIMO, GRUNTAVIMO, GLAISTYMO, PADENGIMO GRUNTINIU UŽPILDU, DAŽYMO IR LAKAVIMO darbus

KOLORISTIKA

Mokėsite naudodamiesi specializuotu lazeriniu prietaisu ir specialia programa nustatyti automobilio kėbulo spalvos kodą. Taip pat dažų maišyklės ir ypač tikslių svarstyklių pagalba gebėsite parinkti ir pagaminti reikiamo atspalvio perlamutrinius, „Metalic“ tipo ir bazinius dažus

DAŽYMAS SPECIALIZUOTOJE KAMEROJE

Gebėsite naudotis automobilio infraraudonųjų spindulių džiovintuvu dažymo / džiovinimo kamera, infraraudonųjų spindulių džiovintuvu (IRT), specializuotais purkštuvais, purkštuvų plovyklomis, maskavimo priemonėmis

NUDAŽYTO PAVIRŠIAUS POLIRAVIMAS

Mokėsite poliruoti nudažytą detalės ir/arba viso automobilio paviršių specialiais įrankiais naudojant profesionalias poliravimo pastas

TR1 kategorijos traktorių vairavimas - modulis (5 kreditai)

ŽEMĖS ŪKIO GAMYBOS VERSLO DARBUOTOJO PROGRAMOS MODULIS

Modulio apimtis – 5 kreditai, trukmė – 110 val. Pasirinkę šį modulį išmoksite:

TR1 TRAKTORIŲ KONSTRUKCIJA IR PRIEŽIŪRA

Žinosite traktorių TR1 konstrukcijos, veikimo, reguliavimo, diagnostikos ypatumus, gedimų šalinimo ir priežiūros reikalavimus.

EKSPLOATACINIŲ IR CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ PARINKIMAS

Sužinosite kaip parinkti, naudoti, laikyti ir utilizuoti eksploatacines ir chemines medžiagas laikantis darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų.

TRAKTORIŲ PRIEKABOS IR MAZGAI

Išmoksite taikyti darbų atlikimo agrotechninius reikalavimus. Mokėsite apibūdinti priekabų ir jų mazgų konstrukcijos ir veikimo ypatumus, reguliavimus, kaip prižiūrėti, nustatyti ir taisyti gedimus.

TRAKTORINIO TRANSPORTO JUNGINIAI IR AGREGATAI

Mokėsite sudaryti traktorinius transporto junginius ir dirbti su jais.

Gebėsite valdyti, programuoti ir kontroliuoti traktorių ir jų agregatų darbą.

DARBAS SU ŽEMĖS ŪKIO PADARGAIS

Gebėsite išvardinti dirvos dirbimo, sėjos, sodinimo mašinų, augalų priežiūros mašinų, derliaus nuėmimo ir apdorojimo mašinų konstrukcijas, veikimo ypatumus. Mokėsite jomis dirbti, jas reguliuoti, diagnozuoti ir taisyti gedimus.

TRAKTORIŲ SPECIALIŲJŲ MECHANIZMŲ KONSTRUKCIJOS

Mokėsite sudaryti, paruošti, dirbti ir eksploatuoti bei laikyti traktorius, žemės ūkio mašinas, traktorinius agregatus. Gebėsite apibūdinti traktorių TR1 ant kurių sumontuoti mechanizmai, konstrukcijos, veikimo, reguliavimo, diagnostikos, darbo ir valdymo ypatumus. Žinosite ekskavatorių, buldozerių, krautuvų ir kt. spec. mechanizmų konstrukcijas, veikimo, reguliavimo, diagnostikos ypatumus, mokėsite taisyti gedimus ir prižiūrėti mašinas.

Pasiruošimas siuvimo procesams - modulis (5 kreditai)

SIUVĖJO PROGRAMOS MODULIS

Pasiruošimas siuvimo procesams (5 kreditai)

Modulio apimtis – 5 kreditai, trukmė – 110 val. Pasirinkę šį modulį išmoksite:

DARBO VIETOS IR SIUVIMO ĮRANGOS PARUOŠIMAS, VALDYMAS IR PRIEŽIŪRA.

Susipažinsite su reikalinga siuvimui įranga. Išmoksite paruošti mašinas darbui ir teisingai jomis naudotis. Išbandysite įvairias spec. mašinas: kraštų apmėtymo, kilpų siuvimo, trikotažo, grandininio dygsnio, zigzago bei lyginimo įrangą.

Mašinos valdymo praktinis darbas – meninio piešinio atlikimas siuvimo mašina.

MAŠININIŲ SIŪLIŲ SIUVIMAS

Sužinosite, kokios būna siūlės, kur jas taikyti ir kaip teisingai jas atlikti.

Pasiūsite nesudėtingą gaminį.

RANKINIŲ SIUVIMO DARBŲ ATLIKIMAS

Išmoksite teisingai prisiūti sagas, atsiūlėti slaptais dygsniai sijono ar kelnių apačias. Susipažinsite su įvairių dekoratyvinių dygsnių įvairove.

KIŠENIŲ SIUVIMAS

Uždėtinių, prakirptinių ir kišenių siūlėje siuvimas.

Išmoksite įvairių kišenių apdorojimo būdų.

MEDŽIAGOS IR SIUVIMO PRIEDAI

Sužinosite, kokios yra pagrindinės ir pagalbinės medžiagos naudojamos siuvime.

Išmoksite priderinti siūlus ir reikalingus siuvimo priedus pagal pasirinktą modelį ir audinį.

SUKNELĖS SIUVIMAS

Pasisiūsite nesudėtingą suknelę, prisiderinę ją pagal savo figūrą ir pasirinktą modelį.