Neformalus švietimas


2023-2024 mokslo metais mokykloje veikia šie neformaliojo švietimo būreliai

NEFORMALIOJO ŠVIETIMO UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS

 

Eil. Nr. Neformaliojo švietimo veikla (būrelis) Vadovas Užsiėmimo vieta Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis
1. Krepšinis Einoras Stungys Sporto salė 1600 – 1800
2. Sportinių automobilių pagrindai Aurimas Spiridonovas 127 PMD,

Sektoriniame praktinio mokymo centre

1400 – 1500 1400 – 1700
3. Drabužių dekoratyvinė apdaila Gražina Kriaunevičienė 301 kab. 1000 -1215
4. Atrask savo talentą Žygimantas Lapienis 008 kab. 1620 – 1820
5. Keliautojų klubas Gintaras Brazauskas 101 kab. 1530 – 1615
6. Tinklinis Gintarė Kazlauskienė Sporto salė 1530 – 1800
7. Socialinių humanitarinių veiklų klubas Zofija Filipčik 306 kab. Renginiai su karjeros specialistais, socialine pedagoge
8. Lyderystės pradžiai Virginija Pilkienė 210 kab. Renginiai su karjeros specialistais, socialine pedagoge

 

Krepšinis

Kodėl verta rinktis krepšinį? Krepšinis yra viena populiariausių sporto šakų pasaulyje. Pirmiausia, norint žaisti krepšinį nereikia ypatingų priemonių: užtenka krepšinio batelių, kamuolio, krepšio ir noro pasivaržyti.

Žaidžiant krepšinį juda visas kūnas:

  • deginamos kalorijos,
  • didėja jėga,
  • gerėja pusiausvyra ir koordinacija,
  • vystosi koncentracija ir savikontrolė,
  • treniruojamas raumenynas.

Ne paslaptis, kad sportas ir gera nuotaika neatsiejami. Ir tai dar ne viskas, ką jums gali suteikti krepšinis- tai proga susirasti naujų draugų, taip pat mėgstančių šią sporto šaką, pagerinti darbo komandoje įgūdžius.

Ateik pažaisti!

Supažinsi su krepšinio istorija, žaidimo charakteristika, gynybos  bei puolimo pagrindais. Mokysies  ir tobulinsi žaidimo techniką, taktiką, gerinsi fizinį pasiruošimą, dalyvausi  ir analizuosi varžybas,  kovosi dėl prizinių  vietų  įvairiose varžybose, turnyruose.

Išmoksi taisyklingai atlikti krepšinio technikos veiksmus bei jų derinius, susipažinsi su krepšinio taktikos elementais.

Būrelio vadovas:

Einoras Stungys

Tinklinis

Kviečiu aktyviai sportuoti, tobulinti bendrą fizinį, techninį pasirengimą, pasiruošti ir dalyvauti varžybose, išmokyti kolektyviai siekti užsibrėžto tikslo, populiarinti tinklinį kaip sporto šaką.

Mokysimės tinklinio technikos elementų, pasitikėjimo savo jėgomis, komandinių įgūdžių, išgyvensime džiaugsmą, tenkindami saviraiškos, savirealizacijos poreikį, stiprindami nusiteikimą sieti mokymąsi ir poilsį su fiziniu aktyvumu. Būrelio nariai mokosi teisėjauti, plėtoja vadovavimo žaidimui žinias ir gebėjimus.

Tris kartus per savaitę vyksta tinklinio treniruotės. Žaidžiame neseniai renovuotoje sporto salėje, turime naujausią įrangą, reikalingą šiam žaidimui. Kartais būrelio užsiėmimus pravesti kviečiamės profesionalius trenerius iš tinklinio mokyklos „Tauras“.

Mokyklos tinklinio komanda turi gražių pasiekimų. Kiekvienais metais dalyvaujame Vilniaus miesto profesinių mokyklų moksleivių tinklinio varžybose. Kelis kartus laimėjome pirmąją vietą, ar buvome antri. Laimėję pirmąją vietą atstovaujame Vilnių Respublikinėse varžybose. Ankstesniais metais geriausieji mokyklos tinklininkai buvo kviečiami atstovauti Lietuvos profesinių mokyklų komandai, kuri dalyvauja Pabaltijo mokyklų žaidynėse.

Būrelio vadovas:

Sigitas Liepinaitis

tel.: 869802062

Lenktynių inžinerija

Nori susipažinti su automobilių sportu? Išmokti ir suprasti sportiniams automobiliams keliamus saugumo ir techninius reikalavimus. Būrelio užsiėmimų metu mokomės konstruoti detales ir jas montuoti sportiniuose automobiliuose. Grafinio projektavimo ir dizaino programomis kuriame dalis, komponentus ir išorės dizainą. Galėsi igyti inžinerinius pagrindus ir vėliau šias žinias tobulinti. Sukurtą automobilį vežamės į pabaltijo lenktynių trasas, ten dalyvaujame Lietuvos žiedinių lenktynių čempionate. Tad lenktynių savaitgalį tikrai turėsi veiklos prie automobilio, nuo ratų keitimo iki atsiradusių gedimų šalinimo. Taip pat ten pamatysi kaip tavo kurta detalė atlaiko padidintus eksplotacinius krūvius. Automobilius eksponuosime ir kituose renginiuose, ten bus galimybė pristatyti savo atliktus darbus.
Tad, jei domina patirtis  automobilių sporte ir nori įgyti naujų žinių, pabandyti, kaip sugebi įgyvendinti savo projekto dalį nuo idėjos iki realizacijos, kviečiu prisijungti ir tikrai nepasigailėsi.
Laukiamos merginos ir vaikinai! Drąsiai susisiek dabar ir tapsi komandos dalimi!

Būrelio vadovas:

Vidmantas Pociūnas

vidmantaspociunas@gmail.com

tel.: 864941244

Keliautojų klubas

Pasinaudokite puikia galimybe keliauti,  tirti ir pažinti savo kraštą, žmones, kultūrą.

Įgyjamos gyvenimui, tolesniam mokymuisi ir darbui būtinos esminės dalykinės ir bendrosios kompetencijos, mokomasi dirbti komandoje. Formuojami keliavimo įgūdžiai. Išmokstama analizuoti teritoriją bei geografinius objektus, sudaryti kelionės maršrutą, saugoti ir sisteminti informaciją. Tobulinami fotografavimo, orientavimosi įgūdžiai. Dalyvaujama organizuojamose pažintinėse – mokomosiose ekskursijose po Vilnių ar/ir Lietuvą. Tampama savarankišku žinių ieškotoju. Prisijunk ir tu!

Užsiėmimai vyksta du kartus per savaitę.

Būrelio vadovas:

G. Brazauskas

gintaras.brazauskas@gmail.com

Drabužių dekoratyvinė  apdaila

Jei svajojate apie nenuobodų, kūrybos pilną gyvenimą, ruoškitės jau dabar. Nesvarbu, kokį darbą dirbsite, meniniai įgūdžiai pravers visada – geriau jausite spalvų emocinį poveikį, drąsiau jas derinsite, sugebėsite atnaujinti ar sukurti unikalų drabužį, papuošti savo buitį. Todėl kviečiu lankyti ,,Drabužių dekoratyvinės apdailos” būrelį. Jame mokomės daug įvairių tekstilės apdailos technikų: audinių dažymas įvairiais būdais (batika, augalais, akrilo dažais), pinikų rišimas, skiautinių siuvimo įvairiais būdais, tekstilinių gėlių siuvimo ir kt. Visa tai bandome pritaikyti  kurdami aksesuarus ir taikydami juoe apdailoje.

Baigiantis mokslo metams, šiuos gražius sukurtus tekstilės darbus eksponuojame mokyklos parodėlėje. Tiek fizinis, tiek laiko atstumas leidžia geriau, objektyviau įvertinti kūrybinius rezultatus. Paprastai jie labai džiugina.

,,Drabužių dekoratyvinės apdailos” būrelio užsiėmimai vyksta vieną kartą per savaitę, ketvirtadienį,  nuo 15 valandos, tris akademines pamokas. Visos  priemonės ir medžagos yra suteikiamos. Kviečiu apsilankyti ir įsitikinti patiems.

Būrelio vadovė:

Gražina Kriaunevičienė

skiautele@gmail.com

https://vavm.lt/wp-content/uploads/2021/03/vavm_nu_1.jpg

https://vavm.lt/wp-content/uploads/2021/03/vavm_nu_3.jpg

Skip to content