Sklaidos renginys mokytojų susirinkimo metu

  • Titulinis
  • Sklaidos renginys mokytojų susirinkimo metu

Sklaidos renginys mokytojų susirinkimo metu

2020 m. vasario 20 d.

Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla (toliau – VAVM) aktyviai dalyvauja partnerių koordinuojamuose Erasmus + programos projektuose. Mokytojų susirinkimo metu, buvo pristatytos vykstančių projektinių veiklų apžvalgos:

Politinių reformų rėmimo projektas „Eduwork.Net“, Nr. 609096-EPP-1-2019-1-IT-EPPKA3-VET-NETPA, kurio tikslas kurti profesinio mokymo ir mokymo paslaugų teikėjų bei darbo pasaulio tinklus ir partnerystes regioniniu, nacionaliniu ir Europos lygiu; ugdyti reikiamus gebėjimus, veiksmingai įgyvendinti nacionalines ir Europos profesinio mokymo ir pameistrystės strategijas bei remti profesinio mokymo teikėjus, organizuojant profesinio mokymo studentų mobilumą užsienyje.

Projekto metu, suplanuotas tarptautinis konteksto tyrimas „Pameistrystė dalyvaujančiose šalyse“; nacionaliniai renginiai, skirti skatinti profesinio mokymo paslaugų teikėjų ir MVĮ bendradarbiavimą,  virtualios erdvės, kurioje būtų dalijamasi informacija, patirtimi ir teikiami internetiniai seminarai bei mokymosi ištekliai, kūrimas, tarptautinio tinklo renginys Atėnuose,  nuolatinio profesinio mokymo studentų stebėjimo, dalyvaujant pameistrystėje, mechanizmo sukūrimas ir grįžtamojo ryšio ciklas, siekiant pagerinti profesinio mokymo kokybę.

Projektas Good Practice on the Moove, Nr. 2018-1-DE02-KA202- 00 50 79, kurio tikslas iliustruoti pavyzdžiais, kaip naudoti naujus įgūdžius automobilių sektoriuje profesiniame mokyme ir kokie mokymo metodai yra tinkami profesinio mokymo srityje skaitmeninimo ir technologijų naujovių akivaizdoje.
Partneriai iš 7 ES šalių – profesinio mokymo įstaigos, universitetai ir asociacijos – pateikė
savo gerąją praktiką, tikrino jos tvarumą ir pritaikomumą perkėlimui ir instituciniam įtvirtinimui
įvairiose šalyse tam, kad geroji praktika būtų prieinama didesnei vartotojų grupei visoje ES.
Planuojamas projekto rezultatas: projekto metu, identifikuoti perspektyvius sprendimus, kaip išspręsti skaitmeninimo ir technologijų naujovių profesinio mokymo srityje iššūkius.

Projektas Profesionalumo ir efektyvumo užtikrinimas neformalaus ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų vertinimo bei pripažinimo srityje (PROFI VNFIL), Nr. 2018-1-LT01-KA202-047020, kurio tikslas: Užtikrinti šiuolaikišką, aukštos kokybės neformaliu ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų vertinimo ir pripažinimo sistemos funkcionavimą ir joje dirbančių specialistų profesinių kompetencijų stiprinimą.
Planuojami intelektiniai produktai:  inovatyvių bei veiksmingų neformaliu ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų vertinimo bei pripažinimo metodų ir priemonių santrauka;  neformaliu ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų vertinimo sričių elektroninis aprašas (aplankas) kandidatams;  mokymų programa specialistams, vykdantiems neformaliu ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų vertinimą bei pripažinimą; neformaliu ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų vertinimo ir pripažinimo nacionalinė strategija. Dalis veiklų jau įgyvendinta ir sėkmingai vystoma toliau.

Mokytojai su susidomėjimu klausėsi tiek informacijos apie projektus. Tikime, kad mokytojų bendruomenė  plačiau skleis žinią apie vykdomas tarptautines veiklas.

Galerija
Skip to content