Startavo Daugiakalbis automechanikos e-foto žodynas

  • Titulinis
  • Startavo Daugiakalbis automechanikos e-foto žodynas

Sukurtas platus daugiakalbis automechanikos e-foto žodynas. Kaip? – Su Erasmus+!

 Erasmus+ inovacijų projektai – aukštasis žanro pilotažas

Vėl ir vėl įsitikiname, kad Erasmus+ programa leidžia įdomiai dirbti, sukuriant pridėtinę vertę ne tik sau, bet ir kitiems transporto sektoriuje, net tik Lietuvoje, bet ir plačiau Europoje. Šiais metais mokykloje užderėjo dar vienas ambicingas programos remiamas inovacijų projektas: Multilingual car mechanics e-pictionary (MCME) (liet. Daugiakalbis automechanikos e-foto žodynas). Projektas yra tęstinis, kurio pagrindas yra angliškas  7000 vnt. automobilių dalių, kėbulų tipų, aksesuarų, remonto ir priežiūros įrankių interneto fotožodynas www.carpictionary.eu . MCME tarptautinė darbo grupė sukūrė dar šešias analogiškas interneto platformas, bet jau nacionalinėmis šalių – projekto partnerių kalbomis, tai yra prancūzų, ispanų, vokiečių, slovėnų, estų ir lietuvių. Lietuvos vartotojams aktualiausia lietuviška platforma www.carpictionary.lt . Kiekviena nacionalinė žodyno versija lygiagrečiai turi ir anglišką terminų vertimą. Žodynai suskirstyti 6 pagrindiniu teminius skyrius (Variklis, Transmisija, Automobilio elektronika, Pakaba ir stabdžių sistema, Įrankiai bei Automobilio kėbulas) bei skyrių potemes, padedančias lengvai naviguoti žodynų turinyje. E-žodynai nacionalinėmis kalbomis tapo pilna apimtimi prieinami interneto vartotojams 2024 m. rugpjūčio viduryje.

MCME aktualumas profesinio mokymo bendruomenei

  • Daugiakalbė informacija: MCME suteikia galimybę mokytis automobilių terminų ne tik anglų kalba, bet ir kitomis šalių kalbomis. Tai yra ypatingai svarbu, nes automobilių technologijos yra tarptautinio lygmens disciplina, o darbuotojai dažnai bendrauja su kolegomis iš kitų šalių. Mokiniai ir mokytojai susiduria su profesinio „susiklabėjimo“ problema dalyvaudami Erasmus+ mokymosi mobilumuose. Taigi, ši platforma padeda pagerinti komunikaciją ir supratimą tarp skirtingų kalbų vartotojų.
  • Profesinės kalbos mokymas: MCME leidžia mokiniams ir specialistams išmokti specifinių automobilių terminų ir jų vertimų. Tai yra puikus būdas gerinti anglų kalbos žinias ir pasirengti darbo rinkai. Vertimai į nacionalines kalbas taip pat padeda stiprinti profesinės kalbos įgūdžius.
  • Skaitmenizavimas: Interneto platformos, tokios kaip www.carpictionary.lt, yra lengvai pasiekiamos visiems vartotojams. Tai suteikia galimybę mokytis bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. Prieinamumas yra svarbus, siekiant užtikrinti, kad ši informacija pasiektų kuo daugiau žmonių. Mokymosi priemonių skaitmenizavimas didina profesinio mokymo sektoriaus atsparumą. Kaip parodė Covid-19 pandemijos laikotarpis, šis aspektas yra labai svarbus.
  • Patrauklumas: Vaizdiniai elementai, tokie kaip automobilių detalės, diagnostikos ir darbo įrankiai, padaro informaciją patrauklesne. Jie supaprastina sudėtingus profesinius terminus, palengvindami supratimą platesnei auditorijai. Be to, e-žodyno platformos yra patogiai suprojektuotos ir naudotojas išmoksta intuityviai bei greitai naudotis visais žodyno teikiamais privalumais.
  • Įsiminimas: Žmonės geriau prisimena vaizdinį turinį, nei vien tekstą. Vaizdiniai sukuria asociacijas, pagerindami atmintį ir įsiminimą.
  • Prieinamumas: MCME yra pritaikytas specialiems naudotojų poreikiams. Turi geras didinimo, kontrastiškumo ir kitas funkcijas.
  • Naudinga įvairiems sektoriams: MCME naudingas net tik PM naudotojams, bet ir kolegoms, studentams transporto inžinerijos AM sektoriuje bei versle. Kadangi sukurtas įrankis nemokamas, juo gali naudotis ir jau mielai naudojasi daugelis mažesnių autotransporto remonto įmonių darbuotojų Europoje.
  • Tarptautišumas: MCME sujungia automobilių specialistus iš įvairių šalių. Bendradarbiavimas ir dalijimasis žiniomis padeda kurti stiprią PM tarptautinę bendruomenę, kurioje galima pasidalinti gerąja praktika ir išmokti iš kitų.

Stipri komanda = stiprus projektas

Kartu dirbant prie inovatyvių sprendimų, kurie yra aktualūs transporto srities sektoriui, kuriama draugystės atmosfera. Darnios ir glaudžios komandos subūrimas inovacijų projektuose yra sėkmingo darbo garantas. MCME projektas tokią komandą turi. Visi partneriai yra patikrinti VAVM daugiamečio tarptautinio bendradarbiavimo veiklose, tiek mokymosi visą gyvenimą kontekste, tiek bendradarbiavimo, tiek inovatyvių idėjų ir jų įgyvendinimo plotmėje. Su keletu projekto partnerių esame suvalgę „pūdą druskos“, įgyvendindami senesnius inovacijų projektus. Rezultatas, mūsų manymu, – puikus profesinis įrankis tiek pradedantiems, tiek pa-engusiems automechanikams.

Projekto partneriai:

Koordinatorius: VILNIAUS AUTOMECHANIKOS IR VERSLO MOKYKLA

 

Partneriai:

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (Lietuva)

Tartu Rakenduslik Kolledž (Estija)

Strokovni izobrazevalni center Ljubljana (Slovėnija)

Berufsschule für Kraftfahrzeugtechnik (Austrija)

Centro Integrado de Formación Profesional Someso (Ispanija)

GARAC (Prancūzija)

Daugiau informacijos apie projektą ir jį vykdančias organizacijas galite rasti čia:

https://projektaivavm.wixsite.com/mechanicspictionary/creators-team-1

Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir tai nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Švietimo mainų paramos fondo požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei dotaciją teikianti institucija negali būti laikoma už juos atsakinga.

Informacijos autorė VAVM projektų vadovė Edita Rumbutė

Nuotraukos Margus Ainsalu (Estija)

Galerija
Skip to content