VAVM Erasmus+ Inovacijų projektai 2022-2023 m.

  • Titulinis
  • VAVM Erasmus+ Inovacijų projektai 2022-2023 m.

VAVM Erasmus+ Inovacijų projektai 2022-2023 m.: Daugiakalbis automechanikos e-foto žodynas ir Inovacijų autodirbtuvės.

Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje 2022-2023 mokslo metais yra vykdomi du Erasmus+ Strateginių partnerysčių inovacijų kūrimo projektai. Daugiakalbis automechanikos e-foto žodynas (angl. Multilingual car mechanics e-pictionary), kurį VAVM koordinuoja ir vadovauja tarptautinei ekspertų komandai ir Inovacijų autodirbtuvės (angl. Innovation garage of garages), kuriame veikia kaip organizacija partnerė ir kurį koordinuoja Italijos CISITA Parma organizacija.

Daugiakalbis automechanikos e-foto žodynas – yra tęstinis projektas, skirtas išversti 7000 vienetų automobilio dalių ir remonto įrankių e-foto žodyną www.carpictionary.eu  anglų kalba, kurį VAVM su užsienio partnerių komanda sukūrė 2020-2021 metais į nacionalines partnerystės kalbas. Tai yra į prancūzų, vokiečių, ispanų, lietuvių, slovėnų ir estų kalbas. Be penkių kitų Europos automechanikos srities PM mokyklų, projekte dalyvauja ir aukštojo mokslo atstovai – Vilniaus Technologijų ir dizaino kolegija.

Projektas beveik įpusėjo, o jo atliekami darbai nusikels į 2024 metus. Projekto rezultatas bus 6 nacionalinės Daugiakalbio automechanikos e-foto žodyno interneto platformos. Šiuo metu vartotojui jau yra prieinamos Variklio ir Transmisijos turinio dalys lietuvių kalba interneto adresu www.carpictionary.lt .

Šių metų balandžio 16-20 dienomis vyko tarptautinės projekto komandos susitikimas PM mokykloje Strokovni izobraževalni center Ljubljana, Slovėnijoje, kur buvo aptartos projekto veiklų aktualijos, išnagrinėti kiti projekto darbų žingsniai, aptarti iššūkiai ir lūkesčiai. Iki 2023 m. gruodžio pabaigos yra planuojama pabaigti visus vertimo darbus ir likusius 6 projekto mėnesius pašvęsti projekto viešinimu gyvuose renginiuose ir per žiniasklaidos priemonės bei SEO (SEO – procesas, kurio tikslas yra padidinti vartotojų srautą į interneto svetainę), kad kuo daugiau transporto srities specialistų, besimokančiųjų ir pedagogų pasiektų žinia apie sukurtą e-žodyną ir jie galėtų juo naudotis darbo ir mokymosi procese. Daugiau informacijos apie projektą ir jį vykdančias organizacijas galite rasti čia: https://projektaivavm.wixsite.com/mechanicspictionary/creators-team-1 .

Inovacijų autodirbtuvės – kitas VAVM vykdomas inovacijų projektas, kuris bus baigtas šiais mokslo metais. Jo metu daugianacionalinė projekto grupė gilinasi į elektrinių ir hibridinių automobilių gedimų diagnostikos ir remonto mokymo specifiką, metodologinės priemones ir taktikas bei kuria video medžiagą ir mokymosi priemones. Projekte kiekviena atstovaujam šalis (Italija, Švedija, Lietuva ir Nyderlandai) dirba poroje su vietos autotransporto įmone. Lietuvoje VAVM partneris yra UAB Moller Auto. Jau įvyko trys projekto darbo grupės susitikimai, vienas jų Lietuvoje 2022 m. rugsėjo mėnesį. Baigiamasis projekto susitikimas planuojamas Parmoje, Italijoje š.m. gegužės mėnesio pabaigoje. Gegužės mėnesį dar įvyks projekto rezultatų sklaidos renginiai, kurie pasieks auditorijas už projekto partnerystės ribų. Vienas iš renginių numatytas Vilniaus technologijų ir dizaino kolegojoje, kur apie projekto pasiekimus sužinos šios aukštojo mokslo įstaigos studentai ir dėstytojai. Daugiau apie projektą galite sužinoti čia: https://www.ig2euproject.com/ .

 

Informaciją parengė VAVM projektų vadovė Edita Rumbutė

Nuotraukos iš projekto Daugiakalbis automechanikos e-foto žodynas susitikimo Slovėnijoje fotografo Margus Ainsalu.

Galerija
Skip to content