PASAULINĖ DIENA BE TABAKO

GEGUŽĖS 31 – OJI

PASAULINĖ DIENA BE TABAKO

Kiekvienais metais mūsų mokykla mini šią dieną, tai nėra vienos dienos darbas, veikla. Mokiniai ką tik sugrįžę į mokyklą po nuotolinio mokymosi, todėl mums yra svarbu ką jie veikia pertraukų ar laisvu laiku. Norisi apsaugoti jaunimą nuo tabako pramonės manipuliacijų ir užkirsti kelią tabako ir nikotino gaminių vartojimui.

Kaip tabako ir su juo susijusios pramonės šakos manipuliuoja jaunimu?

  • Skatina jaunuolius naudoti tabako ir nikotino gaminius, kuriuose yra įvairių patrauklių kvapiųjų medžiagų, tokių kaip vyšnios, gumos, saldainių ir pan.
  • Pristato įvairaus dizaino gaminius, kuriuos lengva nešioti ir sudėtinga atskirti nuo USB atmintinių ar saldainių.
  • „Mažesnės žalos“ ar „švaresnių, sveikesnių“ produktų, kaip alternatyva įprastoms cigaretėms, reklama, neturint jokių moksliniais tyrimais pagrindžiančių įrodymų.
  • Garsenybėms ar „influenceriams“ teikiama parama už tabako ir nikotino prekinių ženklų ir gaminių reklamą (pvz., „Instagram influenceriai“).
  • Cigarečių, kitų tabako ir nikotino gaminių pardavimas netoli mokyklų, kad mokiniams produktai būtų lengvai ir paprastai prieinami.
  • Netiesioginė tabako gaminių reklama filmų, televizijos laidų ar interneto transliacijų metu.

PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI PRIEINAMA ĮVAIRIAIS BŪDAIS:

Paskambink, profesionali pagalba telefonu metantiems rūkyti +37060195360 darbo dienomis nuo 13 iki 19 val.

Prisijunk prie  Facebook grupės „Pagalba metantiems rūkyti“.

Apsilankyk interneto svetainėje www.nerukysiu.lt susipažink su jos turiniu ir pakviesk draugus bei artimuosius prisijungti!