VAVM Erasmus + projekto dalyvių praktika Lenkijoje

  • Titulinis
  • VAVM Erasmus + projekto dalyvių praktika Lenkijoje

VAVM Erasmus + projekto dalyvių praktika Lenkijoje

2023-2024 mokslo metai turtingi Erasmus+ programos Key Action 1 projekto teikiamomis tarptautinių stažuočių ir praktikų patirtimis. Šie metai buvo turiningi VAVM siuvimo skyriui – 6 mokinės ir dvi profesijos mokytojos stažavosi Krokuvos mieste, Lenkijoje. Priimantieji partneriai buvo profesinė mokykla Krakowskie Szkoły Artystyczne ir įmonė Nomina Rosae. Šiame straipsnyje dalinamės projekto dalyvių įspūdžiais.

Projekto veiklos mokytojų akimis

Per savaitę, praleistą Krokuvoje su mokinėmis, teko dalyvauti  SAPU mokykloje vykusiuose užsiėmimuose. Buvo įdomios paskaitos apie tvarumą madoje, apie savo vardinio ženklo sukūrimą ir apie įvaizdžio kūrimą  kine ir teatre.

Šios paskaitos buvo labai įdomios ir informatyvios.  Taip pat buvo įdomu stebėti pamokų eigą, kaip mokiniai  pamokos metu įtraukiami į naujos temos diskusijas ir aptarimus.

Mokykla yra privati, įsikūrusi jaukioje senamiesčio dalyje. Mokykloje mokosi daug mokinių iš kitų šalių, todėl aplinka mokykloje meniška ir laisva.

Šios mokyklos mokiniams pristatėme savo VAVM mokyklą. Dizainėre Julija Janus papasakojo apie VAVM mokykloje vykusį projektą Slapta Meilė, kurio metu buvo kuriami 4 karališki kostiumai (Barborai Radvilaitei ir Žygimantui Augustui) mūsų mokyklos siuvimo dirbtuvėse. Kolekcijos kūrime dalyvavo VAVM mokyklos siuvimo specialybės mokiniai.

Projekto metu dar turėjome progą sudalyvauti SAPU mokyklos absolventų diplominių darbų pristatyme.

Projektas buvo labai produktyvus, davė daug naujų žinių ir patirčių. Ir taip pat galimybę po pamokų trumpai prisiliesti prie senojo Krokuvos miesto  istorijos.

Mokinių įspūdžiai

Su Erasmus+ projektu lankėmės Krokuvos mokykloje Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru (Meninis drabužių projektavimas), kurioje klausėmės paskaitų apie Senovės graikų ir romėnų aprangą, tvarią madą ir savo komercinio ženklo kūrimą, dalyvavome kūrybiniuose užsiėmimuose – iš antrinių žaliavų sukūrėme aprangos ansamblį – sijoną ir viršutinę dalį, pasigaminome fetro skrybėles.

Savarankiškai nuvykome į Vieličkos druskų kasyklas, aplankėme Krokuvos universiteto botanikos sodą, modernaus meno muziejų Mocak, Japonijos meno muziejų Manggha ir karalių rūmus Vavelį, kur apžiūrėjome Žygimanto Augusto gobelenus.

Projekto partnerės Marios Molendos ir draugijos Nomina Rosae pakviestos sudalyvavome pažintinėje ekskursijoje Krokuvos nacionaliniame muziejuje, kurioje susipažinome su senaisiais audiniais, gobelenais ir drabužiais. Kitą dieną išvykome į pilį Pieskowa Skała, kurioje atkūrėme 17a vyriškus drabužius – pasiuvome 2 švarkus (vadinamus justaucorps) ir 2 liemenes. Tokio tipo drabužius dėvėjo 17 a Lietuvos ir Lenkijos bajorija. Viską siuvome rankomis, taip, kaip buvo siuvama tuo laikotarpiu. Mėlynas ansamblis siūtas iš lino ir yra ankstyvojo laikotarpio, žaliasis siūtas iš vilnos ir yra vėlyvojo 17 a  vyriškų drabužių pavyzdys, todėl jis gausiau dekoruotas. Rūbai buvo atkurti remiantis to laikotarpio paveikslais, istoriniais kasinėjimais, knygomis. Šie mūsų pasiūti drabužiai bus eksponuojami Pieskowa Skała pilyje. Dienos pabaigoje sudalyvavome įspūdingoje pažintinėje naktinėje ekskursijoje po pilį.

Nuotraukos projekto dalyvių.

Skip to content